2015 AZ LC Regionals



RIO Places 2nd at 2015 LC Regionals

Highlights

Region Champions – Individual Events
Benj Carsey – 15 & Over 50 Fly
Sahara Dalbik – 10 & Under 50 Breast
Paige Dickinson – 11-12 200 Back
Austin Foreman – 15 & Over 400 & 800 Free
Hailey Garcia – 13-14 100 Fly
Jackson Hartgraves – 15 & Over 1500 Free
Hoon Kwon – 13-14 1500 Free
Eric Lopez – 13-14 400 Free
Kyra Oliver – 13-14 200 Fly
Callie Parsons – 15 & Over 400 IM
Michael Qian – 13-14 50 Back
Kacey Roten – 13-14 400 IM
Audrey Scalia – 15 & Over 400 Free

Region Champions – Relays
13-14 Boys 200 Free Relay
C. Page, M. Qian, N. Lee, J. Chiou

15 & Over Girls 200 Free Relay
C. Perkins, P. Swayers, C. Parsons, H. Parsons

13-14 Girls 200 Medley Relay
A. Graziani, K. Roten, K. Oliver, H. Garcia

13-14 Boys 200 Medley Relay
M. Qian, N. Lee, C. Page, J. Chiou

13-14 Boys 400 Free Relay
H. Kwon, C. Page, M. Qian, E. Lopez

15 & Over Girls 400 Free Relay
A. Scalia, P. Sawyers, C. Parsons, M. Rockwell

10 & Under Girls 200 Medley Relay
D. Abbott, S. Dalbik, D. Martin, B. Schaller

13-14 Boys 400 Medley Relay
M. Qian, C. Page, J. Jack, E. Lopez

15 & Over Boys 400 Medley Relay
M. Kang, A. Foreman, B. Carsey, B. Naramore

13-14 Boys 800 Free Relay
E. Lopez, M. Qian, H. Kwon, D. Kang

NEW 2015 AZ LC State Qualifying Times
Jake Boyce – Senior 1500 Free
Benj Carsey – Senior 200 IM
Jonathan Chiou – 13-14 200 Breast
Sahara Dalbik – 10 & Under 50 Free
Paige Dickinson – 11-12 100 Free & 200 Back
Austin Foreman – Senior 400 & 800 Free
Hailey Garcia – 13-14 100 Fly
Jackson Hartgraves – Senior 1500 Free
Katelyn Jones – Senior 200 Back
Moses Kang – Senior 400 IM, 100 Back, 400 Free
Hoon Kwon – 13-14 1500 Free
Eric Lopez – 13-14 200 IM
Callie Parsons – Senior 400 IM
Hailey Parsons – Senior 200 Back
Cadie Perkins – Senior 800 Free
Michael Qian – 13-14 400 IM, 100 Back, 200 Back
Kacey Roten – 13-14 400 Free
Audrey Scalia – Senior 400 Free
Paige Treptow – 11-12 100 Free

Top 8 Finishers – Individual Events
Debra Abbott – 10 & Under 50 Breast (4th), 400 Free (5th), 200 Free (6th), 100 Breast (2nd), 200 IM (5th)
Maddie Baker – 11-12 400 IM (5th)
Jake Boyce – 15 & Over 1500 Free (2nd), 100 Back (7th), 800 Free (3rd), 400 Free (6th)
Braydee Buessing – 10 & Under 400 Free (6th), 100 Back (7th)
Grady Campbell – 11-12 50 Breast (4th)
Benj Carsey – 15 & Over 50 Fly (1st), 50 Free (6th), 100 Free (3rd), 100 Breast (2nd),  200 IM (2nd)
Allison Chiou – 13-14 400 IM (8th), 200 Breast (4th), 100 Breast (6th)
Jonathan Chiou – 13-14 50 Free (3rd), 400 IM (3rd), 200 Breast (3rd), 100 Breast (4th)
Natalie Clemons – 13-14 200 Back (8th)
Sahara Dalbik – 10 & Under 50 Breast (1st)
Paige Dickinson – 11-12 100 Free (7th), 200 Back (1st), 200 IM (3rd)
Austin Foreman – 15 & Over 50 Back (8th), 400 IM (4th), 800 Free (1st), 200 Back (6th), 200 Fly (3rd), 400 Free (1st)
Hailey Garcia – 13-14 50 Free (4th), 100 Fly (1st)
Ashlyn Graziani – 13-14 50 Back (7th), 100 Back (3rd)
Sydney Guenther – 13-14 50 Breast (7th)
Taetum Gulas – 11-12 400 IM (3rd)
Jackson Hartgraves – 15 & Over 1500 Free (1st), 100 Back (6th), 400 Free (5th)
Bailey Hatzky – 10 & Under 400 Free (8th)
Jaiden Jack – 13-14 400 IM (4th), 200 Free (7th), 100 Back (8th), 200 IM (8th)
Katelyn Jones – 15 & Over 400 IM (4th), 200 Free (7th), 200 Back (2nd), 200 IM (7th)
David Kang – 13-14 50 Fly (8th), 1500 Free (2nd), 400 IM (6th), 100 Fly (4th)
Moses Kang – 15 & Over 50 Back (7th), 50 Fly (7th), 400 IM (2nd), 100 Back (3rd), 200 Back (2nd), 200 IM (8th), 400 Free (3rd)
Quinn Kelly – 11-12 400 IM (7th), 200 Fly (2nd)
Hoon Kwon – 13-14 50 Free (6th), 1500 Free (1st), 400 IM (5th), 400 Free (6th)
Nathanael Lee – 13-14 50 Breast (2nd)
Monica Lomeli – 13-14 1500 Free (5th), 200 Free (8th), 200 Breast (8yh), 400 Free (7th)
Eric Lopez – 13-14 200 Free (3rd), 100 Back (7th), 100 Fly (3rd), 200 IM (4th), 400 Free (1st)
Mattison Maret – 13-14 1500 Free (3rd), 400 IM (4th), 400 Free (5th)
Daniella Martin – 10 & Under 50 Breast (7th)
Morgan Milner – 15 & Over 50 Back (5th), 50 Fly (3rd), 100 Back (8th)
Brian Naramore – 15 & Over 50 Breast (8th), 50 Fly (6th), 400 IM (5th), 100 Breast (4th)
Isaac Nemmers – 11-12 400 IM (2nd), 200 Free (6th), 100 Back (4th), 400 Free (2nd)
Kyra Oliver – 13-14 50 Breast (5th), 1500 Free (2nd), 100 Fly (7th), 200 Fly (1st), 200 IM (8th)
Cameron Page – 13-14 50 Back (4th), 50 Fly (3rd), 200 Breast (8th), 100 Fly (6th), 100 Breast (8th)
Callie Parsons – 15 & Over 50 Back (4th), 400 IM (1st)
Hailey Parsons – 15 & Over 50 Fly (5th), 100 Fly (5th), 200 Back (3rd), 200 IM (6th), 400 Free (4th)
Cadie Perkins – 15 & Over 50 Back (6th), 800 Free (3rd)
Michael Qian – 13-14 50 Back (1st), 50 Breast (5th), 400 IM (2nd), 100 Back (3rd), 200 Back (2nd)
Maggie Rockwell – 15 & Over 50 Back (7th), 50 Fly (4th), 50 Free (5th), 200 Free (5th), 100 Free (6th), 100 Breast (5th)
Kacey Roten – 13-14 50 Free (2nd), 400 IM (1st), 200 Free (3rd), 100 Free (5th), 200 IM (3rd), 400 Free (2nd)
Mariah Sanchez – 13-14 800 Free (7th)
Paige Sawyers – 15 & Over 50 Fly (8th), 100 Free (8th), 200 Back (5th)
Audrey Scalia – 15 & Over 200 Free (4th), 200 Breast (3rd), 100 Free (5th), 400 Free (1st)
Bella Schaller – 10 & Under 400 Free (7th), 200 Free (7th), 100 Breast (5th), 200 IM (7th)
Bella Tassinari – 15 & Over 1500 Free (2nd)
Paige Treptow – 11-12 200 Breast (8th), 100 Free (2nd), 200 back (5th), 100 Breast (5th)
Melanie Wilson – 13-14 200 Free (2nd), 100 Fly (2nd)

Top 3 Finishers – Relays
13-14 Girls 200 Free Relay – 3rd
K. Roten, A. Chiou, M. Lomeli, H. Garcia

15 & Over Boys 200 Free Relay – 2nd
B. Naramore, A. Foreman, M. Kang, B. Carsey

15 & Over Girls 200 Medley Relay – 2nd
C. Perkins, M. Rockwell, M. Milner, C. Parsons

15 & Over Boys 200 Medley Relay – 2nd
A. Foreman, B. Carsey, M. Kang, B. Naramore

13-14 Girls 400 Free Relay – 2nd
K. Roten, A. Chiou, M. Lomeli, M. Maret

15 & Over Boys 400 Free Relay – 2nd
A. Foreman, J. Hartgraves, M. Kang, B. Naramore

13-14 Girls 400 Medley Relay – 2nd
A. Chiou, K. Roten, H. Garcia, M. Lomeli

13-14 Boys 400 Medley Relay “B” – 2nd
J. Chiou, N. Lee, D. Kang, H. Kwon

15 & Over Girls 400 Medley Relay – 2nd
M. Rockwell, A. Scalia, H. Parsons, C. Parsons

13-14 Girls 800 Free Relay – 2nd
K. Oliver, M. Lomeli, A. Chiou, H. Garcia

15 & Over Boys 800 Free Relay – 2nd
M. Kang, J. Hartgraves, A. Foreman, B. Naramore

  • dtait
  • Posted at 3:00pm on Jan 31, 2011

Add New Comment