RIO PLACES SECOND AS A TEAM AT AGE GROUP REGION MEET



31 NEW State qualifying times!!!

  • Total Meet Swims – 237
  • Total Meet Best Times – 153

 

Top 8 Finishes

Alex Baros

2nd 11-12 100 Back

Aubrey Billington

8th 13-14 100 Free

2nd 13-14 200 Back – State Q Time

6th 13-14 200 IM

Amanda Bley

1st 11-12 400 IM – State Q Time

4th 11-12 200 Back

Emily Bley

6th 13-14 50 Breast

2nd 13-14 50 Fly

5th 13-14 50 Free – State Q Time

1st 13-14 400 IM – State Q Time

3rd 13-14 100 Fly

1st 13-14 800 Free

6th 13-14 100 Free

7th 13-14 200 IM

Tessa Castles

4th 13-14 50 Breast

Madison Desroches

8th 10&UN 50 Breast

7th 10&UN 100 Breast

Kalli Fama

6th 10&UN 400 Free

3rd 10&UN 100 Back – State Q Time

Cooper Fiedler

7th 13-14 50 Free

8th 13-14 100 Back

8th 13-14 200 Back

5th 13-13 100 Breast

Bethany Gatlin

1st 10&UN 400 Free – State Q Time

1st 10&UN 100 Breast – State Q Time

Andrew Gorman

2nd 13-14 50 Breast – State Q Time

2nd 13-14 50 Fly – State Q Time

7th 13-14 200 Free

6th 13-14 100 Back

1st 13-14 100 Free – State Q Time

5th 13-14 200 Back

4th 13-14 100 Breast

Sidnee Hall

6th 13-14 100 Back

8th 13-14 200 Back

7th 13-14 100 Breast

Leonard Hass

6th 13-14 50 Back

7th 13-14 50 Fly

Melanie Hass

1st 10&UN 50 Back – State Q Time

3rd 10&UN 50 Breast

2nd 10&UN 200 Free

2nd 10&UN 100 Back – State Q Time

4th 10&UN 100 Fly

1st 10&UN 100 Free – State Q Time

8th 10&UN 100 Breast

1st 10&UN 200 IM – State Q Time

Helen Innes

4th 10&UN 400 Free

5th 10&UN 50 Fly

8th 10&UN 50 Free

Emilie Johnson

7th 13-14 50 Fly

Jeremy Lacsa

7th 11-12 200 Free

1st 11-12 200 IM – State Q Time

Marielle Marquez

6th 10&UN 100 Fly

Alex Martinez

1st 13-14 50 Fly – State Q Time

3rd 13-14 50 Free – State Q Time

3rd 13-14 200 Free – State Q Time

1st 13-14 100 Fly

5th 13-14 100 Free

1st 13-14 100 Breast – State Q Time

1st 13-14 Free – State Q Time

Lauren McWilliams

3rd 13-13 50 Breast

8th 13-14 200 Breast

James Nicholls

7th 10&UN 50 Back

2nd 10&UN 50 Fly

6th 10&UN 50 Free

2nd 10&UN 200 Free

4th 10&UN 100 Free

1st 10&UN 200 IM

Halley Nisleit

6th 13-14 50 back

3rd 13-14 50 Fly

3rd 13-14 50 Free – State Q Time

5th 13-14 200 Free

6th 13-14 200 Breast

5th 13-14 100 Breast

2nd 13-14 200 IM

1st 13-14 400 Free

Connor O’Brien

6th 11-12 200 Free

1st 11-12 200 Breast

8th 11-12 100 Free

Liam O’Brien

2nd 11-12 200 Free

5th 11-12 100 Free – State Q Time

Joe Park

5th 13-14 200 Free

2nd 13-14 100 Back – State Q Time

Jacob Posniack

7th 10&UN 200 Free

1st 10&UN 100 Back

7th 10&UN 100 Free

5th 10&UN 100 Breast

Madeleine Ramos

3rd 11-12 50 Back – State Q Time

5th 11-12 50 Breast – State Q Time

3rd 11-12 50 Free

8th 11-12 100 Breast

Raevin Richardson

3rd 13-14 200 Breast

Madison Rincon

2nd 11-12 50 Back – State Q Time

3rd 11-12 50 Breast – State Q Time

1st 11-12 50 Fly – State Q Time

2nd 11-12 100 Back – State Q Time

4th 11-12 200 Breast

1st 11-12 100 Fly – State Q Time

8th 11-12 100 Free

4th 11-12 100 Breast – State Q Time

2nd 11-12 200 IM

Maggie Rockwell

6th 11-12 200 Back

Emma Solely

5th 13-14 400 Free

Emily Stock

7th 10&UN 50 Back – State Q Time

Ryleigh Weight

8th 13-14 200 Free

6th 13-14 200 Back

Mya White

7th 11-12 50 Back

6th 11-12 100 Back

2nd 11-12 100 Fly

2nd 11-12 200 Back

1st 11-12 200 Fly

Anthony Wokasch

5th 13-14 50 Fly

6th 13-14 50 Free

5th 13-14 100 Back

2nd 13-14 800 Free

5th 13-14 400 Free

 

  • dtait
  • Posted at 3:00pm on Jan 31, 2011

Add New Comment